• toptancilarrehberi@gmail.com
  • 542 458 83 33

HABER DETAYI

3 Temmuz 2020 00:23

Fabrikadan Toptan Ayakkabı Fiyatları

Fabrikadan Toptan Ayakkabı Fiyatları

Normal şartlar altında vücudumuzun en fazla yük binen organlarından birisi bacaklardır. Bu yüzden özellikle kullanılan ayakkabılar çok önemlidir. Bel ağrısı ve üyeler adını verdiğimiz vücut kısımlarında bulunan sıkıntıların giderilmesinde seçilen ayakkabı çeşitleri büyük önem taşır. Ayakkabılar sadece sağlık amaçlı kullanılmaz.

Yürüyüş, koşu, kros, davetler gibi çok farklı alanlar için ayakkabılar kullanılır. Bu kadar geniş kullanım alanına sahip ayakkabıların sahip olduğu pazarda çok büyüktür. Ayakkabı alım ve satımı için kurulmuş sektörde binlerce kişi çalışır. Ticarette çok önemli yere sahip olan ayakkabıların fiyatlandırması da çok önemlidir.

Ayakkabı Fiyatını Etkileyen Faktörler

Ayakkabıların üretimi ve piyasaya sürümü aşamalarında oluşan giderler maliyeti oluşturur. Bu süreçte giderler ne kadar düşük olursa maliyette o derece düşer. Bu da ayakkabının fiyatına yansır.

Bir ayakkabının maliyetini belirleyen başlıca etkenler;

  • Kullanılan malzemenin cinsi
  • İşçilik
  • Kur farkı
  • Nakliye
  • Üretime harcanan para

Bu değişkenler ve bunun dışında kalan çeşitli değişkenlerin toplamı maliyeti ortaya çıkarır. Maliyetin yükselmesi ise tüketicinin daha yüksek fiyata ayakkabı sahibi olması anlamına gelir.

Üreticiden Toptan Ayakkabı Alımı

Ayakkabı ticareti yapacak olan firmalar, çıktıların miktarını düşürerek maliyeti azaltma yoluna gider. Bu sayede de piyasada tutunabilme şanslarını arttırırlar. Ayakkabılar, üreticiden son tüketiciye ulaşıncaya kadar sürekli maliyet artışına uğrar. Bu ise son satıcının elindeki ürünü çok yüksek fiyata satması anlamına gelir. Yüksek fiyata sahip bir ürünün alıcı bulması ise oldukça zordur. Satıcılar bu durumu ortadan kaldırmak için direk üreticiye ulaşarak maliyetin daha düşük olmasını sağlarlar.

Kalitesiz Malzeme

Maliyeti düşürmenin bir başka yolu ise malzemeden çalmaktır. Aynı ürünü daha kalitesiz malzeme ile yaptırarak maliyeti düşürülebilir. Bu sayede de satıcı uygun fiyata ayakkabı satma şansına sahip olur. Bu yola gidilmesinin en büyük nedeni ise aracıları ortadan çıkaramamaktır. Aracıların olması maliyeti yükseltir. Bunu düşürmek için ise kaliteden taviz verilir. Çoğu satıcı özellikle pazar yerlerinde bu tarz ayakkabıların satışını yaparak kazanç sağlar.

İşçilik

Maliyeti düşürmenin en kolay yollarından bir diğeri ise işçiliği düşürmektir. Bunu yapmanın en kolay yolu ise yurt dışından ayakkabı getirmektir. Özellikle iş gücünün çok ucuz olduğu Çin malı ayakkabıların piyasada bu kadar yaygın olmasının sebebi budur.

Toptan Ayakkabı Alımı

Fabrikadan toptan ayakkabı fiyatları normal ayakkabı fiyatlarına göre daha düşüktür. Alım şekli toptan olduğu için sürüm fazladır. Sürümün fazla olması demek fiyatında daha aşağıda olması anlamına gelir. Toptan alınan ürünleri maliyeti çok düşük olacağı için piyasaya da daha uygun fiyata ayakkabı sunma olanağı artar. Ayrıca fabrikadan alınan toptan ayakkabı sayesinde aracılar da ortadan kaldırılmış olur. Bu da fiyat aralığının çok aşağı düşmesi anlamına gelir. Toptan ayakkabı çekimi sayesinde düşük fiyatlara mal olan ayakkabılar hem satıcıyı hem de tüketiciyi tatmin edecek fiyatlarda pazara girer.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.