• toptancilarrehberi@gmail.com
  • 542 458 83 33
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
17 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: 0551 040 96 79
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

Ambulans ya da cankurtaran, sağlık kurumları arasında ya da sağlık kurumuna eriştirmek emeliyle hasta veya yaralı taşımaya yarayan bir çeşit özel teçhizatlı motorlu vasıtadır.

Ambulans kelimeyi Türkçeye İngilizce Ambulance kelimesinden geçmiştir. Sözcüğün orijinali Latince ambulance’dir ve yürümek ya da hareket etmek anlamına gelmektedir.

ve bu daha önceki tarihlerdeki tıbbi müdehaleler için hastaların taşınarak ya da tekerlekli sandelye eşi bir biçimde itilerek götürülmesinden gelmektedir.Kelimenin orijinali bir ordunun peşinde hareket eden hareketli sağlık kurumu anlamında kullanılmıştır.

Cankurtaran taşıtları genellikle beyaz renklidirler ve bağlı oldukları sağlık kuruluşlarının logolarını taşırlar. Üzerlerinde dönerek yanan ışıldakları ve yüksek ses çıkaran sirenleri bulunmaktadır.

Ambulans Çeşitleri

Kara Ambulansı
Deniz Ambulansı
Hava Ambulansı

Özel ambulans hizmeti “Ambulanslar ve acil sağlık vasıtaları ile ambulans hizmetleri yönetmeliğindende belirtildiği üzere Sağlık bakanlığınca ruhsatlandırılan özel iştiraklardır. 112 den bağımsız olarak hizmet vermekte olup hastanın isteği üzerine nakil hizmeti verir.

Özel ambulans Ankara denildiğinde akla gelen en kaliteli ve hızlı hizmeti sunan ozelambulansankara.com sizlere daha iyi hizmet verebilmek için her geçen gün kendini geliştirmeye devam eder.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.